Nacházíte se zde: Úvod » Katalogy ubytování » Chaty a chalupy » Česká republika » Jižní Čechy » Týn nad Vltavou

Hledat ubytování

Hledat ubytování
Vyplňte věk dětí

Filtrování výsledků

Typ objektu:

Obsazenost:


Vybavení objektu:
Oplocení:

Počet ložnic u chat a chalup:
Sport:
Koupání
Lyžování

Chaty a chalupy Týn nad Vltavou


V tomto katalogu naleznete nabídku pronájmu chat, chalup a rekreačních objektů. K dispozici Vám jsou chaty, chalupy, ale i apartmány, statky, priváty, rekreační domy a zahradní domky v příjemném prostředí.

Zde uvádíme  všechny chaty a chalupy, které nabízíme. Pokud Vás zajímá zimní dovolená nebo ubytování na Silvestr, navštivte naše katalogy ubytování na horách – zima 2025 nebo léto 2024.

Vaše kritéria:
1 objektů
FILTROVAT VÝSLEDKY
počet na stránce: řazení:
NEW TIP ONLINE OBSAZENOST
Chata Wood Village Týn nad Vltavou
Wood Village areál / posezení u bazénu
Wood Village areál / ohniště
Wood Village areál / Disc Golf
Wood Village areál okolo bazénu s brouzdalištěm pro děti
chata VIVIEN
chata VIVIEN
chata VIVIEN / terasa
chata VIVIEN / kuchyně
chata VIVIEN / chodba
chata VIVIEN / pokoj
chata VIVIEN / pokoj
chata VIVIEN / společenská místnost
chata VIVIEN / ložnice
chata VIVIEN / ložnice
chata VIVIEN / koupelna
chata VIVIEN / půdorys
chata SCARLET
chata SCARLET / terasa
chata SCARLET / společenská místnost
chata SCARLET / společenská místnost
chata SCARLET / kuchyně
chata SCARLET / chodba
chata SCARLET / koupelna
chata SCARLET / půdorys
Celkový pohled na areál
Celkový pohled na areál Wood Village

Hodnocení

Dosud nehodnoceno
Zvíře
Internet Upřesnění
Vyžití pro děti
Bazén Upřesnění
Lyžárna/kolárna Upřesnění
Parkování Upřesnění
Povlečení Upřesnění
Oplocení Upřesnění
Max. kapacita:
13
Počet pokojů:
5
VIVIEN
ZJISTIT CENU
SCARLET
ZJISTIT CENU
zobrazeny objekty 1-1 z 1  

Týn nad Vltavou

Týn nad Vltavou

Vltavotýnsko. Rozsáhlé území ohraničené dvěma velkými jihočeskými toky Vltavou a Lužnicí získalo své jméno podle jednoho z nejstarších sídel českého jihu, města Týna nad Vltavou. V pramenech jej můžeme nalézt jako Thein, Teyn, Tin super Multavia, Moldautein, Vltavotýn a v mnoha dalších podobách. Ze všech názvů, přemodulovaných řečí staletí, zaznívá staročeské slovo „týn“, příbuzné s latinským „dunum“, německým „Zaun“ či anglickým „town“. Označovalo hrazené, „otýněné“ místo, pevnost, udávající rytmus svému okolí. O pravěkém osídlení Vltavotýnska, nejčetnějším ve střední a mladší době bronzové, svědčí archeologické nálezy přímo ze samotného Týna i okolních obcí: Hostů, Neznašova, Bohunic, Litoradlic a dalších. K nejstarším patří vzácná lokalita u Žimutic, dokládající osadu z mladší doby kamenné, k nejcennějším pak obchodní středisko střední doby bronzové poblíž Hostů na soutoku Lužnice a Vltavy. Pravděpodobně již na počátku 11. století se dostalo území „nikoho“ mezi Lužnicí a Vltavou do majetku pražského biskupství. V jeho středu vyrostla týnská osada, díky své výhodné poloze při vodní cestě a vltavskému brodu záhy významné ekonomické a obchodní středisko.Nejvýznamnějším zásahem do vzhledu města i okolí se stala stavba Jaderné elektrárny Temelín, zahájená v roce 1980. Pro potřeby elektrárny byla zřízena dvě vodní díla, nad Týnem přehrada Hněvkovice a pod Týnem Kořensko. V roce 1983 vybudovali divadelní ochotníci v městském parku, na místě bývalého hradu, otočné hlediště, jedinou amatérskou scénu s tímto zařízením ve střední Evropě. Každoročně se zde v průběhu letní sezóny konají divadelní představení. Sametová revoluce nastolila obnovu drobných živností, soukromých firem a spolků. V roce 1990 byl po 45 letech obnoven Junák. V květnu téhož roku byla v Praze založena Nadace Alfréda Radoka pro podporu původní divadelní tvorby a literárně-dramatického umění. V roce 1993 proběhly v Netěchovicích a v Týně nad Vltavou oslavy hudebního skladatele Karla Komzáka st., při nichž byla týnská hudební škola pojmenována jeho jménem. V roce 1996 byla založena Městská galerie Art Club, v níž v průběhu roku vystavují významní představitelé naší i zahraniční umělecké tvorby. Výstavy vrcholí vždy v letní sezóně Vltavotýnskými výtvarnými dvorky. Galerie poskytuje prostor také místním výtvarným umělcům.V Městském muzeu byla zpřístupněna nová stálá expozice Svět loutek věnovaná odkazu Matěje Kopeckého a síň Alfréda Radoka, otevřená 18. prosince u příležitosti 86. výročí režisérova narození. Město Týn nad Vltavou má v současné době i se spádovými obcemi již 8 256 obyvatel. Získává novou tvář a stává se stejně jako přilehlé Vltavotýnsko vyhledávaným rekreačním a turistickým místem. V letní sezóně zde lze najít nespočet kulturních i společenských akcí, jimž bezesporu dominují pravidelné varhanní koncerty v chrámu sv. Jakuba. Blízké okolí nabízí množství rekreačních středisek, byla obnovena lodní doprava po Orlickém jezeře až do Týna nad Vltavou.